or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Banner Engineering LCF25LTMP LCF Sensor Lens Module, C-Mount Mount, 25 mm L, For Use With Presence Plus® Area Vision Sensor
Banner Engineering LCF25LTMP LCF Sensor Lens Module, C-Mount Mount, 25 mm L, For Use With Presence Plus® Area Vision Sensor
SKU571843
MFGR #LCF25LTMP
$/ea
Banner Engineering Sensor Lens Module, Series: LCF, C-Mount Mount, 25 mm L, 2/3 in Format Size, For Use With: Presence Plus® Area Vision Sensor, Metallic Housing
Banner Engineering Sensor Lens Module, Series: LCF, C-Mount Mount, 25 mm L, 2/3 in Format Size, For Use With: Presence Plus® Area Vision Sensor, Metallic Housing
Catalog Number LCF25LTMP Country of Origin JP Format Size 2/3 in Gross Weight Per Pack 0.1470 lb Series LCF UNSPSC 31241501 UPC 11 66248881533 UPC 12 66248881533 Stock Status NONSTOCK Brand BANNER® Manufacturer Banner Engineering Corp. Housing Material Metallic Mounting Type C-Mount Size 25 mm L Suitable For Use With Presence Plus® Area Vision Sensor Threaded for use with c-mount PresencePlus and iVu vision sensors; Choice of standard, high-performance and megapixel models in a variety of sizes; Models with focus locking 25 mm Tamron megapixel lens 1/1.8 in imager
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Catalog Number | LCF25LTMP |
| Country of Origin | JP |
| Format Size | 2/3 in |
| Gross Weight Per Pack | 0.1470 lb |
| Series | LCF |
| UNSPSC | 31241501 |
| UPC 11 | 66248881533 |
| UPC 12 | 66248881533 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | BANNER® |
| Manufacturer | Banner Engineering Corp. |
| Housing Material | Metallic |
| Mounting Type | C-Mount |
| Size | 25 mm L |
| Suitable For Use With | Presence Plus® Area Vision Sensor |
| Threaded for use with c-mount PresencePlus and iVu vision sensors; Choice of standard, high-performance and megapixel models in a variety of sizes; Models with focus locking |
| 25 mm Tamron megapixel lens |
| 1/1.8 in imager |