or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Schneider Electric Square D™ NSY2SP145 External Fixing Side Panel, 500 mm W x 1400 mm H, Steel, Gray
Schneider Electric Square D™ NSY2SP145 External Fixing Side Panel, 500 mm W x 1400 mm H, Steel, Gray
SKUPDW~10430414
MFGR #NSY2SP145
$/ea
Schneider Electric Square D™ External Fixing Side Panel, 500 mm Width, 1400 mm Height, For Use With: Spacial™ SF Floorstanding Steel Enclosure, Steel, Epoxy Polyester Powder Coated, Gray
Schneider Electric Square D™ External Fixing Side Panel, 500 mm Width, 1400 mm Height, For Use With: Spacial™ SF Floorstanding Steel Enclosure, Steel, Epoxy Polyester Powder Coated, Gray
Alternate Catalog Number NSY2SP145 Application Multi-Purpose Applications ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number NSY2SP145 Country of Origin ES Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 0.01 Gross Volume per Pack Metric 0.16 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight Per Pack 0.1894 lb Gross Weight per Pack Metric 18.94 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 7326908688 Height [Metric] 6.0000 cm Item Group 80035 Length [Metric] 149.0000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10175459&lang=en-us Returnable N UNSPSC 39121302 UPC 11 78590169408 UPC 12 785901694083 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width [Metric] 48.5000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Color Gray RAL 7035) Height 6.0000 in Length 149.0000 in Material Steel Width 48.5000 in Multi-Purpose Applications Set of 2 side panels fixed from the outside of the enclosure Structured finish, epoxy polyester powder
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | NSY2SP145 |
| Application | Multi-Purpose Applications |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | NSY2SP145 |
| Country of Origin | ES |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 0.01 |
| Gross Volume per Pack Metric | 0.16 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight Per Pack | 0.1894 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 18.94 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 7326908688 |
| Height [Metric] | 6.0000 cm |
| Item Group | 80035 |
| Length [Metric] | 149.0000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10175459&lang=en-us |
| Returnable | N |
| UNSPSC | 39121302 |
| UPC 11 | 78590169408 |
| UPC 12 | 785901694083 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width [Metric] | 48.5000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Color | Gray RAL 7035) |
| Height | 6.0000 in |
| Length | 149.0000 in |
| Material | Steel |
| Width | 48.5000 in |
| Multi-Purpose Applications |
| Set of 2 side panels fixed from the outside of the enclosure |
| Structured finish, epoxy polyester powder |