or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
LevitonĀ® AUXNC-F1 Fused Auxiliary Contact, 30 A, 1NC Contacts, Gray
SKU1285621
MFGR #AUXNC-F1
Your Cost: $67.22/ea
LevitonĀ® Fused Auxiliary Contact, 30 A, 1NC Contacts, For Use With: All Fused Safety Disconnect Switches and Mechanical Interlocks, Gray
LevitonĀ® Fused Auxiliary Contact, 30 A, 1NC Contacts, For Use With: All Fused Safety Disconnect Switches and Mechanical Interlocks, Gray
ARRA Compliant C Brand LevitonĀ® Buy American Compliant C Catalog Number AUXNC-F1 Color Gray Contacts 1NC Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 10.0000 lb Gross Weight per Pack Metric 0.05 Gross Weight UOM Metric kg Hazard Class N Length [Metric] 8.8900 cm Manufacturer Leviton Manufacturing Co., Inc. Stock Status NONSTOCK Suitable For Use With All Fused Safety Disconnect Switches and Mechanical Interlocks UNSPSC 39122233 UPC 11 07847789903 UPC 12 078477899038 Width 6.00 in Width [Metric] 15.2400 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | C |
| Brand | LevitonĀ® |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | AUXNC-F1 |
| Color | Gray |
| Contacts | 1NC |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 10.0000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.05 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Hazard Class | N |
| Length [Metric] | 8.8900 cm |
| Manufacturer | Leviton Manufacturing Co., Inc. |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Suitable For Use With | All Fused Safety Disconnect Switches and Mechanical Interlocks |
| UNSPSC | 39122233 |
| UPC 11 | 07847789903 |
| UPC 12 | 078477899038 |
| Width | 6.00 in |
| Width [Metric] | 15.2400 cm |