or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™ QOTHPA Circuit Breaker Handle Padlock Attachment, 30 A, 1 Poles
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™ QOTHPA Circuit Breaker Handle Padlock Attachment, 30 A, 1 Poles
SKU257946
MFGR #QOTHPA
Call For Price
List: Square D QOTHPA CIRCUIT BREAKER PADLOCK ATTACHMENT,0.75,1.5,Circuit Breaker Padlock Attachment,For padlocking adjacent circuit breakers in ON or OFF position,QO,QOT Circuit Breakers (1-Pole),Steel
Square D QOTHPA CIRCUIT BREAKER PADLOCK ATTACHMENT,0.75,1.5,Circuit Breaker Padlock Attachment,For padlocking adjacent circuit breakers in ON or OFF position,QO,QOT Circuit Breakers (1-Pole),Steel
Alternate Catalog Number QOTHPA Amperage Rating 30 A Application Tandem ARRA Compliant N Brand Square D™ Buy American Compliant N Catalog Number QOTHPA Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 22.75 Gross Volume per Pack Metric 372.80 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight per Pack Metric 22.68 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 7326908688 Height [Metric] 2.5400 cm Item Group 00108 Length [Metric] 16.5100 cm Manufacturer Schneider Electric Material Steel Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=361523&lang=en-us Number Of Poles 1 Returnable Y Series QO® Specifications 30 A, 1 Pole Standards RoHS Compliant Stock Status NONSTOCK Sub Brand QO Type CIRCUIT BREAKER PADLOCK ATTACHMENT UNSPSC 39121601 UPC 11 78590100255 UPC 12 785901002550 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width [Metric] 8.8900 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | QOTHPA |
| Amperage Rating | 30 A |
| Application | Tandem |
| ARRA Compliant | N |
| Brand | Square D™ |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | QOTHPA |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 22.75 |
| Gross Volume per Pack Metric | 372.80 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight per Pack Metric | 22.68 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 7326908688 |
| Height [Metric] | 2.5400 cm |
| Item Group | 00108 |
| Length [Metric] | 16.5100 cm |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Material | Steel |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=361523&lang=en-us |
| Number Of Poles | 1 |
| Returnable | Y |
| Series | QO® |
| Specifications | 30 A, 1 Pole |
| Standards | RoHS Compliant |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Sub Brand | QO |
| Type | CIRCUIT BREAKER PADLOCK ATTACHMENT |
| UNSPSC | 39121601 |
| UPC 11 | 78590100255 |
| UPC 12 | 785901002550 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width [Metric] | 8.8900 cm |