or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Ty-RapĀ®
Ty-RapĀ® TC5342A Cable Tie Mounting Base, 2-Way, Adhesive Mount, 0.19 in W Max, Nylon, Natural
Custom_Product_Images_Illustration
Ty-RapĀ®
Ty-RapĀ® TC5342A Cable Tie Mounting Base, 2-Way, Adhesive Mount, 0.19 in W Max, Nylon, Natural
SKU36404
MFGR #TC5342A
Your Cost: $1.8279/c($182.79 / c)
Innovative design and engineered materials make Ty-RapĀ® cable ties the perfect fastening solution where performance really matters. Often imitated but never equaled, Ty-Rap cable ties provide superior performance in any application.
Innovative design and engineered materials make Ty-RapĀ® cable ties the perfect fastening solution where performance really matters. Often imitated but never equaled, Ty-Rap cable ties provide superior performance in any application.
Alternate Catalog Number 7TAG009800R0000 ARRA Compliant C Brand Ty-RapĀ® Buy American Compliant C Catalog Number TC5342A Color Ivory Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 11.80 Gross Volume per Pack Metric 0.33 Gross Weight Per Pack 0.0100 lb Gross Weight per Pack Metric 0.00 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 3926909989 Height 0.01 in Item Group 1Q Item Group 2 1QM Length 12.00 in Length [Metric] 30.4800 cm Manufacturer Thomas & Betts Material Nylon/Polyamide 6.6 Mounting Self-Adhesive Mounting Type Self-Adhesive/Threaded Returnable A Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant Stock Status NORMALLY STOCKED Tie Entry 2-Way Type Mounting base UNSPSC 39121717 UPC 11 78621080692 UPC 12 786210806921 Width 6.00 in Width [Metric] 15.2400 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 7TAG009800R0000 |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Ty-RapĀ® |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | TC5342A |
| Color | Ivory |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 11.80 |
| Gross Volume per Pack Metric | 0.33 |
| Gross Weight Per Pack | 0.0100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.00 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 3926909989 |
| Height | 0.01 in |
| Item Group | 1Q |
| Item Group 2 | 1QM |
| Length | 12.00 in |
| Length [Metric] | 30.4800 cm |
| Manufacturer | Thomas & Betts |
| Material | Nylon/Polyamide 6.6 |
| Mounting | Self-Adhesive |
| Mounting Type | Self-Adhesive/Threaded |
| Returnable | A |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Tie Entry | 2-Way |
| Type | Mounting base |
| UNSPSC | 39121717 |
| UPC 11 | 78621080692 |
| UPC 12 | 786210806921 |
| Width | 6.00 in |
| Width [Metric] | 15.2400 cm |