or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Schneider Electric Harmony™ XD2AC221H2 Joystick Controller, 600 VAC
Custom_Product_Images_Illustration
Schneider Electric Harmony™ XD2AC221H2 Joystick Controller, 600 VAC
SKUPDW~7385657
MFGR #XD2AC221H2
$/ea
Schneider Electric Harmony™ Joystick Controller, Series: XD2, 600 VAC, 22 mm Size
Schneider Electric Harmony™ Joystick Controller, Series: XD2, 600 VAC, 22 mm Size
ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number XD2AC221H2 Country of Origin FR Currency USD EU RoHS Indicator N Gross Volume Per Pack 35.52 Gross Volume per Pack Metric 582.15 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight Per Pack 2.3587 lb Gross Weight per Pack Metric 350.00 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 8536509065 Height 5.8420 in Height [Metric] 6.3500 cm Item Group 18405 Length 12.4460 in Length [Metric] 12.4460 cm Returnable Y UNSPSC 39122227 Width 7.1120 in Width [Metric] 7.3660 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | XD2AC221H2 |
| Country of Origin | FR |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | N |
| Gross Volume Per Pack | 35.52 |
| Gross Volume per Pack Metric | 582.15 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight Per Pack | 2.3587 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 350.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536509065 |
| Height | 5.8420 in |
| Height [Metric] | 6.3500 cm |
| Item Group | 18405 |
| Length | 12.4460 in |
| Length [Metric] | 12.4460 cm |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 39122227 |
| Width | 7.1120 in |
| Width [Metric] | 7.3660 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |