or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™
Schneider Electric ZB5AG0D
Square D™
Schneider Electric ZB5AG0D
SKU963697
MFGR #ZB5AG0D
$/ea
SQD ZB5AG0D 3 POSITION SELECTOR SWITCH WITH 8D1 KEY
SQD ZB5AG0D 3 POSITION SELECTOR SWITCH WITH 8D1 KEY
Alternate Catalog Number ZB5AG0D ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number ZB5AG0D Country of Origin FR Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 21.35 Gross Volume per Pack Metric 349.86 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight Per Pack 0.6600 lb Gross Weight per Pack Metric 50.00 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 8538908180 Height 3.3000 in Height [Metric] 8.8000 cm Item Group 22467 Length 9.1000 in Length [Metric] 5.4000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=655574&lang=en-us Returnable N UNSPSC 39122221 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 5.3000 in Width [Metric] 3.4000 cm Stock Status NONSTOCK Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | ZB5AG0D |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | ZB5AG0D |
| Country of Origin | FR |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 21.35 |
| Gross Volume per Pack Metric | 349.86 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight Per Pack | 0.6600 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 50.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538908180 |
| Height | 3.3000 in |
| Height [Metric] | 8.8000 cm |
| Item Group | 22467 |
| Length | 9.1000 in |
| Length [Metric] | 5.4000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=655574&lang=en-us |
| Returnable | N |
| UNSPSC | 39122221 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 5.3000 in |
| Width [Metric] | 3.4000 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |