or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™ ZB5AW0M65 PLASTIC MTG BASE BLU 240v LED + BLKS
SKUPDW~11803106
MFGR #ZB5AW0M65
$/ea
SQD ZB5AW0M65 PLASTIC MTG BASE BLU 240v LED + BLKS
SQD ZB5AW0M65 PLASTIC MTG BASE BLU 240v LED + BLKS
Alternate Catalog Number ZB5AW0M65 ARRA Compliant N Base integral LED Buy American Compliant N Catalog Number ZB5AW0M65 Country of Origin FR Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 5.30 Gross Volume per Pack Metric 86.85 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight Per Pack 0.1500 lb Gross Weight per Pack Metric 38.00 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 8536509035 Height 2.18 in Height [Metric] 5.6000 cm Item Group 22469 Length 2.11 in Length [Metric] 5.4000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=654330&lang=en-us Returnable Y Substitute Product Catalog Number ZB5FW363 Type Complete body/contact assembly and light block UNSPSC 39121544 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 1.33 in Width [Metric] 3.4000 cm Stock Status NONSTOCK Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | ZB5AW0M65 |
| ARRA Compliant | N |
| Base | integral LED |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | ZB5AW0M65 |
| Country of Origin | FR |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 5.30 |
| Gross Volume per Pack Metric | 86.85 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight Per Pack | 0.1500 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 38.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536509035 |
| Height | 2.18 in |
| Height [Metric] | 5.6000 cm |
| Item Group | 22469 |
| Length | 2.11 in |
| Length [Metric] | 5.4000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=654330&lang=en-us |
| Returnable | Y |
| Substitute Product Catalog Number | ZB5FW363 |
| Type | Complete body/contact assembly and light block |
| UNSPSC | 39121544 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 1.33 in |
| Width [Metric] | 3.4000 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |