or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™
Schneider Electric ABLM1A24004 Modicon 1-Phase Modular Regulated Power Supply, 100 to 240 VAC Input, 24 VDC Output, 10 W Power Rating, 0.4 A, DIN Rail Mount
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™
Schneider Electric ABLM1A24004 Modicon 1-Phase Modular Regulated Power Supply, 100 to 240 VAC Input, 24 VDC Output, 10 W Power Rating, 0.4 A, DIN Rail Mount
SKU1389011
MFGR #ABLM1A24004
$/ea
Schneider Electric Regulated Power Supply, 1-Phase Modular, Series: Modicon ABLM, 100 to 240 VAC Input, 24 VDC Output, 10 W Power, 0.4 A, 50/60 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, Plastic Case, 18 mm Width, 55.6 mm Depth, 91 mm Height
Schneider Electric Regulated Power Supply, 1-Phase Modular, Series: Modicon ABLM, 100 to 240 VAC Input, 24 VDC Output, 10 W Power, 0.4 A, 50/60 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, Plastic Case, 18 mm Width, 55.6 mm Depth, 91 mm Height
Alternate Catalog Number ABLM1A24004 Application Industrial Applications ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number ABLM1A24004 Country of Origin CA Currency USD Depth 2.189 in EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 23.98 Gross Volume per Pack Metric 392.96 Gross Weight Per Pack 1.1100 lb Gross Weight per Pack Metric 111.00 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 8504409510 Height 3.0000 in Height [Metric] 3.0000 cm Length 14.0000 in Length [Metric] 14.0000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=501114363&lang=en-us Returnable Y UNSPSC 39121004 UPC 11 78590170333 UPC 12 785901703334 Width 9.0000 in Width [Metric] 9.0000 cm Stock Status NONSTOCK Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Industrial Applications Without output voltage adjustment potentiometer
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | ABLM1A24004 |
| Application | Industrial Applications |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | ABLM1A24004 |
| Country of Origin | CA |
| Currency | USD |
| Depth | 2.189 in |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 23.98 |
| Gross Volume per Pack Metric | 392.96 |
| Gross Weight Per Pack | 1.1100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 111.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8504409510 |
| Height | 3.0000 in |
| Height [Metric] | 3.0000 cm |
| Length | 14.0000 in |
| Length [Metric] | 14.0000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=501114363&lang=en-us |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 39121004 |
| UPC 11 | 78590170333 |
| UPC 12 | 785901703334 |
| Width | 9.0000 in |
| Width [Metric] | 9.0000 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Industrial Applications |
| Without output voltage adjustment potentiometer |