or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Schneider Electric ABLM1A12021 Modicon 1-Phase Modular Regulated Power Supply, 100 to 240 VAC Input, 12 VDC Output, 25 W Power Rating, 2.1 A, DIN Rail Mount
Custom_Product_Images_Illustration
Schneider Electric ABLM1A12021 Modicon 1-Phase Modular Regulated Power Supply, 100 to 240 VAC Input, 12 VDC Output, 25 W Power Rating, 2.1 A, DIN Rail Mount
SKUPDW~13827968
MFGR #ABLM1A12021
$/ea
Schneider Electric Regulated Power Supply, 1-Phase Modular, Series: Modicon ABLM, 100 to 240 VAC Input, 12 VDC Output, 25 W Power, 2.1 A, 50/60 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, Plastic Case, 36 mm Width, 55.6 mm Depth, 91 mm Height
Schneider Electric Regulated Power Supply, 1-Phase Modular, Series: Modicon ABLM, 100 to 240 VAC Input, 12 VDC Output, 25 W Power, 2.1 A, 50/60 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, Plastic Case, 36 mm Width, 55.6 mm Depth, 91 mm Height
Alternate Catalog Number ABLM1A12021 Application Industrial Applications ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number ABLM1A12021 Country of Origin US Currency USD Depth 2.189 in EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 17.54 Gross Volume per Pack Metric 287.43 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight Per Pack 1.7600 lb Gross Weight per Pack Metric 172.00 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 8504409510 Height 4.5000 in Height [Metric] 4.5000 cm Length 5.5000 in Length [Metric] 11.0000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=501114368&lang=en-us Returnable Y UNSPSC 39121004 UPC 11 78590170180 UPC 12 785901701804 Width 6.2000 in Width [Metric] 6.2000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Industrial Applications
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | ABLM1A12021 |
| Application | Industrial Applications |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | ABLM1A12021 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Depth | 2.189 in |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 17.54 |
| Gross Volume per Pack Metric | 287.43 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight Per Pack | 1.7600 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 172.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8504409510 |
| Height | 4.5000 in |
| Height [Metric] | 4.5000 cm |
| Length | 5.5000 in |
| Length [Metric] | 11.0000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=501114368&lang=en-us |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 39121004 |
| UPC 11 | 78590170180 |
| UPC 12 | 785901701804 |
| Width | 6.2000 in |
| Width [Metric] | 6.2000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Industrial Applications |