or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
SQD 56363 GROUND FAULT RELAY RH21M
SKUPDW~11501434
MFGR #56363
$/ea
Schneider Electric,GROUND FAULT RELAY RH21M 30/300MA 240VAC,240 V AC,240 V AC,Vigirex,Vigirex,standard
Schneider Electric,GROUND FAULT RELAY RH21M 30/300MA 240VAC,240 V AC,240 V AC,Vigirex,Vigirex,standard
Alternate Catalog Number 56363 ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number 56363 Country of Origin FR Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 3.0844 lb Gross Weight per Pack Metric 0.31 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8538908120 Height 0.4830 in Item Group 00992 Length 0.4570 in Returnable N UNSPSC 39121603 Warranty Description Contractual Warranty: 18 months Width 0.5080 in Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 56363 |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | 56363 |
| Country of Origin | FR |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 3.0844 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.31 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538908120 |
| Height | 0.4830 in |
| Item Group | 00992 |
| Length | 0.4570 in |
| Returnable | N |
| UNSPSC | 39121603 |
| Warranty Description | Contractual Warranty: 18 months |
| Width | 0.5080 in |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |