or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Schneider Electric Square D™ NSYBP2010 External Fixing Rear Panel, 39.37 in W x 78.74 in H, Steel, Gray
Custom_Product_Images_Illustration
Schneider Electric Square D™ NSYBP2010 External Fixing Rear Panel, 39.37 in W x 78.74 in H, Steel, Gray
SKUPDW~7520866
MFGR #NSYBP2010
$/ea
Schneider Electric Square D™ Rear Panel, External Fixing, 39.37 in Width, 78.74 in Height, For Use With: Special™ SF Enclosure, Steel, Epoxy Polyester Powder Coated, Gray
Schneider Electric Square D™ Rear Panel, External Fixing, 39.37 in Width, 78.74 in Height, For Use With: Special™ SF Enclosure, Steel, Epoxy Polyester Powder Coated, Gray
Alternate Catalog Number NSYBP2010 Application Multi-Purpose Applications ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number NSYBP2010 Construction fixing elements;1 rear panel Country of Origin FR Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 4348.98 Gross Volume per Pack Metric 71266.74 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight Per Pack 0.2800 lb Gross Weight per Pack Metric 27.00 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 7326908688 Height [Metric] 3.5000 cm Item Group 80035 Length [Metric] 209.0000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10175398&lang=en-us Mounting By screws captive - from the outside of enclosure Returnable N Size NOMINAL 1000 MM,NOMINAL 2000 MM Sub Brand SPACIAL,SPACIAL SF Type Rear panel UNSPSC 39121303 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width [Metric] 98.5000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Color Gray RAL 7035) Height 4.0000 in Length 200.5000 in Material Steel Width 98.0000 in Multi-Purpose Applications SET OF 1
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | NSYBP2010 |
| Application | Multi-Purpose Applications |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | NSYBP2010 |
| Construction | fixing elements;1 rear panel |
| Country of Origin | FR |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 4348.98 |
| Gross Volume per Pack Metric | 71266.74 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight Per Pack | 0.2800 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 27.00 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 7326908688 |
| Height [Metric] | 3.5000 cm |
| Item Group | 80035 |
| Length [Metric] | 209.0000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10175398&lang=en-us |
| Mounting | By screws captive - from the outside of enclosure |
| Returnable | N |
| Size | NOMINAL 1000 MM,NOMINAL 2000 MM |
| Sub Brand | SPACIAL,SPACIAL SF |
| Type | Rear panel |
| UNSPSC | 39121303 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width [Metric] | 98.5000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Color | Gray RAL 7035) |
| Height | 4.0000 in |
| Length | 200.5000 in |
| Material | Steel |
| Width | 98.0000 in |
| Multi-Purpose Applications |
| SET OF 1 |