or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Schneider Electric NSYSPV6100 Spacial Ventilated Plate, 23.62 in W x 3.94 in H, Gray
SKUPDW~11751471
MFGR #NSYSPV6100
$/ea
Schneider Electric, NSYSPV6100, Plate, Ventilated, Series: Spacial, 23.62 in Width, 3.94 in Height, For Use With: Spacial SF/Spacial SM, Epoxy Polyester-Powder, Gray
Schneider Electric, NSYSPV6100, Plate, Ventilated, Series: Spacial, 23.62 in Width, 3.94 in Height, For Use With: Spacial SF/Spacial SM, Epoxy Polyester-Powder, Gray
Alternate Catalog Number NSYSPV6100 ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number NSYSPV6100 Country of Origin TN Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 0.0462 lb Gross Weight per Pack Metric 4.62 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8538908180 Height [Metric] 6.0000 cm Item Group 80036 Length [Metric] 45.0000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10175565&lang=en-us Returnable N UNSPSC 39121327 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width [Metric] 11.0000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Color Gray RAL 7022) Height 6.0000 in Length 45.0000 in Width 11.0000 in Body sheet steel with a thickness of 1.5 mm Door sheet steel with a thickness of 1.8 mm Coating epoxy-polyester paint, structured finish in grey RAL 7035
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | NSYSPV6100 |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | NSYSPV6100 |
| Country of Origin | TN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 0.0462 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 4.62 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538908180 |
| Height [Metric] | 6.0000 cm |
| Item Group | 80036 |
| Length [Metric] | 45.0000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10175565&lang=en-us |
| Returnable | N |
| UNSPSC | 39121327 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width [Metric] | 11.0000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Color | Gray RAL 7022) |
| Height | 6.0000 in |
| Length | 45.0000 in |
| Width | 11.0000 in |
| Body sheet steel with a thickness of 1.5 mm |
| Door sheet steel with a thickness of 1.8 mm |
| Coating epoxy-polyester paint, structured finish in grey RAL 7035 |