Schneider Electric NSYDPLM200, galvanised steel
SKUPDW~13599821
MFGR #NSYDPLM200
Schneider Electric NSYDPLM200, For Use With: Thalassa PLM , galvanised steel
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | NSYDPLM200 |
| Application | For adjustment of m, For adjustment of mounting plate in PLM 43/54 |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | NSYDPLM200 |
| Country of Origin | ES |
| Depth | Maximum depth adjustment 156 mm;minimun depth adjustment 94 mm in |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 136.55 |
| Gross Volume per Pack Metric | 2237.64 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight Per Pack | 6.6400 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 653.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8302423065 |
| Height | 7.0000 in |
| Height [Metric] | 7.0000 cm |
| Length | 18.5000 in |
| Length [Metric] | 18.5000 cm |
| Returnable | N |
| UNSPSC | 39121324 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 8.5000 in |
| Width [Metric] | 8.0000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Material | GALVANISED STEEL |
| For adjustment of m, For adjustment of mounting plate in PLM 43/54 |
| WM polyester enclosures & accessories |
| Same finish for all surfaces |
| 8 dimensions from 310x215x160mm up to 1056x852x350mm |
| Bosses for fixation points are molded, inserts included |
| 2 locks with double-bar insert or 1 lock with 3 action points |
| Version with plain or glazed door |
| Version with metallic or bakelite mounting plate |
| ATEX black colour version, plain door |
| Degree of protection IP66 |
| Degree of protection IP66 |
| Impact resistance: IK10 for plain door version, - IK08 for the glazed door |
| Polyester plinths ZM 200 mm, stackable 2x200mm, for PLM75, PLM 86, PLM108 enclosures |
| Schneider Electric selected a wide variety of spare parts for your enclosure |
| Mounting accessory kategorie |
| Multi-purpose anwendung |
| Sides of enclosure mounting location |
| By fixing element - enclosure boss fixing mode |
| In depth of the plate or other accessories in steps of 12.5 mm adjustment |