Schneider Electric Square D™ NSYDPR200 Double Profile Mounting Rail, Galvanized Steel
Custom_Product_Images_Illustration
SKUPDW~9356123
MFGR #NSYDPR200
Alternate Catalog Number
NSYDPR200
Application
For multi-purpose application
Catalog Number
NSYDPR200
Consist Of
1 rail
Country of Origin
FR
Gross Volume Per Pack
0.01
Gross Volume per Pack Metric
0.16
Gross Weight Per Pack
0.0162 lb
Gross Weight per Pack Metric
3.61
Gross Weight UOM Metric
kg
Harmonization Tariff Schedule Code
Height
1.5000 in
Height [Metric]
1.5000 cm
Item Group
80036
Length
200.0000 in
Length [Metric]
200.0000 cm
Material Composition Declaration
https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10178847&lang=en-us
Returnable
Size
1.5 MM,2000 MM,NOMINAL 15 MM,NOMINAL 35 MM in
Sub Brand
Mounting Accessories
Type
DOUBLE-PROFILE DIN,MOUNTING ACCESSORY,RAIL
Width
3.7000 in