Schneider Electric NSYSDR200BD Symmetrical DIN Rail, 78.74 in L x 1.38 in W x 0.283 in H, Steel
Custom_Product_Images_Illustration
SKU732508
MFGR #NSYSDR200BD
The minimum package quantity is 20
Alternate Catalog Number
NSYSDR200BD
Application
MOUNTING ACCESSORY
Catalog Number
NSYSDR200BD
Consist Of
1 rail
Construction
PERFORATED
Country of Origin
IT
Y
Finish
Galvanized
Gross Volume Per Pack
53.72
Gross Volume per Pack Metric
880.31
Gross Weight Per Pack
6.6000 lb
Gross Weight per Pack Metric
Gross Weight UOM Metric
g
Harmonization Tariff Schedule Code
Height
0.4500 in
Height [Metric]
1.5000 cm
Item Group
Length
200.0000 in
Length [Metric]
200.0000 cm
Material Composition Declaration
https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10178833&lang=en-us
Mounting Type
DIN Rail
Returnable
Y
Size
0.04 in
Standards
ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantECCN: EAR99
Sub Brand
Mounting Accessories
Suitable For Use With
Spacial CRN Enclosure
Type
Symmetrical
Width
4.5000 in