SKUPDW~11749248
MFGR #NSYCMT2560110
Schneider Electric NSYCMT2560110, steel/aluminium, Epoxy-polyester powder, Body Gray RAL 7035 /Front face and trim frame Gray RAL 7040 , 11.26 in H x 27.44 in W x 4.92 in D Dimensions
Alternate Catalog Number
NSYCMT2560110
Application
For enclosures SPACIAL S3CM width W 600 mm
Catalog Number
NSYCMT2560110
Country of Origin
ES
Currency
Depth
External 110 mm;real 125 mm in
Gross Weight Per Pack
0.0864 lb
Gross Weight per Pack Metric
8.58
Gross Weight UOM Metric
kg
Harmonization Tariff Schedule Code
Height
71.0000 in
Height [Metric]
62.0000 cm
Item Group
80036
Length
13.5000 in
Length [Metric]
17.0000 cm
Material Composition Declaration
https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10177027&lang=en-us
Width
30.5000 in