or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Schneider Electric RWT10ACPS WALL DUCT, SPLIT SURF
SKU464521
MFGR #RWT10ACPS
$/ea
Schneider Electric RWT10ACPS WALL DUCT, SPLIT SURFACE COVER W/GROMMET
Schneider Electric RWT10ACPS WALL DUCT, SPLIT SURFACE COVER W/GROMMET
Catalog Number RWT10ACPS Country of Origin US Currency USD Finish Electrodeposition Painted Gross Weight Per Pack 0.0122 lb Gross Weight per Pack Metric 1.36 Gross Weight UOM Metric kg Item Group 01410 Mounting Type Surface Returnable N Suitable For Use With Class 5250 Lay-In Wall Duct UNSPSC 39131712 UPC 11 78590181314 UPC 12 785901813149 Stock Status NONSTOCK Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Color Gray Height 15.2400 in Length 0.1300 in Material Steel Width 5.0800 in WALL DUCT
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Catalog Number | RWT10ACPS |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Finish | Electrodeposition Painted |
| Gross Weight Per Pack | 0.0122 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 1.36 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Item Group | 01410 |
| Mounting Type | Surface |
| Returnable | N |
| Suitable For Use With | Class 5250 Lay-In Wall Duct |
| UNSPSC | 39131712 |
| UPC 11 | 78590181314 |
| UPC 12 | 785901813149 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Color | Gray |
| Height | 15.2400 in |
| Length | 0.1300 in |
| Material | Steel |
| Width | 5.0800 in |
| WALL DUCT |