or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™ EZM1200ULL Lug Landing Kit, For Use With EZ Meter-Pak™ Meter Center, 1200 A
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™ EZM1200ULL Lug Landing Kit, For Use With EZ Meter-Pak™ Meter Center, 1200 A
SKU1136116
MFGR #EZM1200ULL
$/ea
Square D™ Lug Landing Kit, For Use with: EZ Meter-Pak™ Meter Center, 1200 A
Square D™ Lug Landing Kit, For Use with: EZ Meter-Pak™ Meter Center, 1200 A
Alternate Catalog Number EZM1200ULL Amperage Rating 1200-1200 A Application Connection accessory;Lug mounting ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number EZM1200ULL Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 2990.88 Gross Volume per Pack Metric 49011.55 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight Per Pack 0.0635 lb Gross Weight per Pack Metric 6.35 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536904000 Height 33.2700 in Height [Metric] 33.2700 cm Item Group 00027 Length 60.4800 in Length [Metric] 60.4800 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=267978551&lang=en-us Returnable Y Sub Brand EZ METER-PAK Substitute Product Catalog Number EZMSK2 UNSPSC 39121102 UPC 11 78590191707 UPC 12 785901917076 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 22.0700 in Width [Metric] 22.0700 cm Stock Status NONSTOCK Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Type LUG KIT Connection accessory;Lug mounting
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | EZM1200ULL |
| Amperage Rating | 1200-1200 A |
| Application | Connection accessory;Lug mounting |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | EZM1200ULL |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 2990.88 |
| Gross Volume per Pack Metric | 49011.55 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight Per Pack | 0.0635 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 6.35 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536904000 |
| Height | 33.2700 in |
| Height [Metric] | 33.2700 cm |
| Item Group | 00027 |
| Length | 60.4800 in |
| Length [Metric] | 60.4800 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=267978551&lang=en-us |
| Returnable | Y |
| Sub Brand | EZ METER-PAK |
| Substitute Product Catalog Number | EZMSK2 |
| UNSPSC | 39121102 |
| UPC 11 | 78590191707 |
| UPC 12 | 785901917076 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 22.0700 in |
| Width [Metric] | 22.0700 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Type | LUG KIT |
| Connection accessory;Lug mounting |