or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™ EZML334225C Replacement Customer Cover, For Use With EZ Meter-Pak™ L Series Meter Center
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™ EZML334225C Replacement Customer Cover, For Use With EZ Meter-Pak™ L Series Meter Center
SKUPDW~6399873
MFGR #EZML334225C
$/ea
Square D™ Customer Cover, Replacement, For Use with: EZ Meter-Pak™ L Series Meter Center
Square D™ Customer Cover, Replacement, For Use with: EZ Meter-Pak™ L Series Meter Center
Alternate Catalog Number EZML334225C Application Replacement parts;Cover ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number EZML334225C Country of Origin MX Currency USD Depth 1.5 in EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 0.0454 lb Gross Weight per Pack Metric 4.54 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8537109150 Height 169.4000 in Height [Metric] 169.4000 cm Item Group 00020 Length 3.8000 in Length [Metric] 3.8000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=358457&lang=en-us Returnable N Sub Brand EZ METER-PAK UNSPSC 39121102 UPC 11 78590156949 UPC 12 785901569497 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 21.4000 in Width [Metric] 21.4000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Size 66.69 IN,8.44 IN Suitable For Use With EZ Meter-Pak™ L Series Meter Center Type Replacement Replacement parts;Cover
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | EZML334225C |
| Application | Replacement parts;Cover |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | EZML334225C |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| Depth | 1.5 in |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 0.0454 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 4.54 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8537109150 |
| Height | 169.4000 in |
| Height [Metric] | 169.4000 cm |
| Item Group | 00020 |
| Length | 3.8000 in |
| Length [Metric] | 3.8000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=358457&lang=en-us |
| Returnable | N |
| Sub Brand | EZ METER-PAK |
| UNSPSC | 39121102 |
| UPC 11 | 78590156949 |
| UPC 12 | 785901569497 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 21.4000 in |
| Width [Metric] | 21.4000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Size | 66.69 IN,8.44 IN |
| Suitable For Use With | EZ Meter-Pak™ L Series Meter Center |
| Type | Replacement |
| Replacement parts;Cover |