or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™
Square D™ PK15GTABP Ground Bar Assembly, 5.63 in L, (1) 12 to 4 AWG, (2) 12 to 10 AWG, (1) 14 to 4 AWG, (2) 14 to 12 AWG Aluminum/Copper Conductor, 15 Terminals, For Use With QO™ and Homeline™ Load Center and Circuit Breaker
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™
Square D™ PK15GTABP Ground Bar Assembly, 5.63 in L, (1) 12 to 4 AWG, (2) 12 to 10 AWG, (1) 14 to 4 AWG, (2) 14 to 12 AWG Aluminum/Copper Conductor, 15 Terminals, For Use With QO™ and Homeline™ Load Center and Circuit Breaker
SKUPDW~6413032
MFGR #PK15GTABP
$/ea
Square D™ Ground Bar Assembly, 5.63 in Length, Aluminum/Copper Conductor, 15 Terminals, (1) 12 to 4 AWG, (2) 12 to 10 AWG, (1) 14 to 4 AWG, (2) 14 to 12 AWG Conductor, For Use with: QO™ and Homeline™ Load Center and Circuit Breaker
Square D™ Ground Bar Assembly, 5.63 in Length, Aluminum/Copper Conductor, 15 Terminals, (1) 12 to 4 AWG, (2) 12 to 10 AWG, (1) 14 to 4 AWG, (2) 14 to 12 AWG Conductor, For Use with: QO™ and Homeline™ Load Center and Circuit Breaker
Alternate Catalog Number PK15GTABP ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number PK15GTABP Country of Origin US Currency USD Depth 0.312 in EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 0.0227 lb Gross Weight per Pack Metric 2.27 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536698000 Height 15.5570 in Height [Metric] 15.5570 cm Item Group 00167 Length [Metric] 19.3670 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=359735&lang=en-us Returnable Y Sub Brand QO Type Bar UNSPSC 39121101 UPC 11 78590168531 UPC 12 785901685319 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 17.4620 in Width [Metric] 17.4620 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Length 19.3670 in Bulk pack
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | PK15GTABP |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | PK15GTABP |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Depth | 0.312 in |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 0.0227 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 2.27 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536698000 |
| Height | 15.5570 in |
| Height [Metric] | 15.5570 cm |
| Item Group | 00167 |
| Length [Metric] | 19.3670 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=359735&lang=en-us |
| Returnable | Y |
| Sub Brand | QO |
| Type | Bar |
| UNSPSC | 39121101 |
| UPC 11 | 78590168531 |
| UPC 12 | 785901685319 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 17.4620 in |
| Width [Metric] | 17.4620 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Length | 19.3670 in |
| Bulk pack |