or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Schneider Electric CYA600L32K3 Mechanical Compression Lug Kit, 2/0 AWG to 300 kcmil Cu, Unit Mount, For Use With PowerPact™ L-Frame Molded Case Circuit Breaker
Schneider Electric CYA600L32K3 Mechanical Compression Lug Kit, 2/0 AWG to 300 kcmil Cu, Unit Mount, For Use With PowerPact™ L-Frame Molded Case Circuit Breaker
SKU1499872
MFGR #CYA600L32K3
$/ea
Schneider Electric Compression Lug Kit, Mechanical, 2/0 AWG to 300 kcmil Cu Conductor, Unit Mount, For Use With: PowerPact™ L-Frame Molded Case Circuit Breaker, Copper
Schneider Electric Compression Lug Kit, Mechanical, 2/0 AWG to 300 kcmil Cu Conductor, Unit Mount, For Use With: PowerPact™ L-Frame Molded Case Circuit Breaker, Copper
Alternate Catalog Number CYA600L32K3 ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number CYA600L32K3 Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 0.0118 lb Gross Weight per Pack Metric 1.18 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536904000 Height 15.0000 in Height [Metric] 15.0000 cm Item Group 01103 Length 27.3000 in Length [Metric] 27.3000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=402919639&lang=en-us Returnable Y UNSPSC 39121601 UPC 11 78590116484 UPC 12 785901164845 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 13.4000 in Width [Metric] 13.4000 cm Stock Status NONSTOCK Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | CYA600L32K3 |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | CYA600L32K3 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 0.0118 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 1.18 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536904000 |
| Height | 15.0000 in |
| Height [Metric] | 15.0000 cm |
| Item Group | 01103 |
| Length | 27.3000 in |
| Length [Metric] | 27.3000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=402919639&lang=en-us |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 39121601 |
| UPC 11 | 78590116484 |
| UPC 12 | 785901164845 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 13.4000 in |
| Width [Metric] | 13.4000 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |