Leviton® Lumina™ RF DL15S-1BZ 3-Way Wall Switch, 15 A, 120/277 VAC, 60 Hz
SKU1283167
MFGR #DL15S-1BZ
Leviton® Lumina™ RF Wall Switch, 3-Way, 15 A, 120/277 VAC Electrical Rating, 60 Hz Frequency, Lumina™ RF Gateway Switch Function, Neutral Terminal, Light Almond/White
ARRA Compliant
C
Buy American Compliant
C
Catalog Number
DL15S-1BZ
Country of Origin
CN
Currency
EU RoHS Indicator
Gross Weight Per Pack
4.2500 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.19
Gross Weight UOM Metric
kg
Hazard Class
N
Height
6.0000 in
Length
12.0000 in