or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™ SH30702P12F2200 2,2Nm,key,mlt,b
SKUPDW~11778630
MFGR #SH30702P12F2200
$/ea
2,2Nm,key,mlt,brk,90Å’con.IP65/IP67
2,2Nm,key,mlt,brk,90Å’con.IP65/IP67
Alternate Catalog Number SH30702P12F2200 ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number SH30702P12F2200 Country of Origin UKN Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 7.9200 lb Gross Weight per Pack Metric 3.60 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8501528040 Height 4.49 in Height [Metric] 11.5000 cm Item Group 18359 Length 15.40 in Length [Metric] 39.5000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=417169992&lang=en-us Phase 3 Returnable N Substitute Product Catalog Number LXM52DD12C41000 UNSPSC 39121021 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 7.41 in Width [Metric] 19.0000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | SH30702P12F2200 |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | SH30702P12F2200 |
| Country of Origin | UKN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 7.9200 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 3.60 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8501528040 |
| Height | 4.49 in |
| Height [Metric] | 11.5000 cm |
| Item Group | 18359 |
| Length | 15.40 in |
| Length [Metric] | 39.5000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=417169992&lang=en-us |
| Phase | 3 |
| Returnable | N |
| Substitute Product Catalog Number | LXM52DD12C41000 |
| UNSPSC | 39121021 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 7.41 in |
| Width [Metric] | 19.0000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |