Square D™ QO2125SL Sub-Feed Lug, 125 A, For Use With QO and QOB Miniature Circuit Breaker, 2 Poles
Custom_Product_Images_Illustration
SKU95774
MFGR #QO2125SL
Alternate Catalog Number
QO2125SL
Amperage Rating
125 A
Catalog Number
QO2125SL
Connection
SUB-FEED LUGS #4 TO #2/0 AWG(AL/CU)
Country of Origin
MX
Currency
Depth
2.31 in
Dimensions
4 in H x 21.4 in W x 14.3 in D
Gross Volume Per Pack
20.67
Gross Volume per Pack Metric
338.75
Gross Weight Per Pack
2.7216 lb
Gross Weight per Pack Metric
Gross Weight UOM Metric
g
Harmonization Tariff Schedule Code
Height
8.6360 in
Height [Metric]
8.6360 cm
Interrupt Rating
10kA
Item Group
Length
4.0640 in
Length [Metric]
4.0640 cm
Material Composition Declaration
https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=360481&lang=en-us
Number Of Poles
2
Operating Temperature
-5 A°C-40 A°C
Standard
UL LISTED - CSA CERTIFIED
QO
Suitable For Use With
QO™ and QOB Miniature Circuit Breaker
Type
Miniature Circuit Breaker Standard
Contractual Warranty:18 months
Width
9.6520 in