or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™ QO120M100PRB QO PLUG-ON NEUT LC N3R 1PH MB 240V 100A
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™ QO120M100PRB QO PLUG-ON NEUT LC N3R 1PH MB 240V 100A
SKU1118401
MFGR #QO120M100PRB
Call For Price
List: QO PLUG-ON NEUT LC N3R 1PH MB 240V 100A
QO PLUG-ON NEUT LC N3R 1PH MB 240V 100A
Alternate Catalog Number QO120M100PRB ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number QO120M100PRB Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 1901.50 Gross Volume per Pack Metric 31159.88 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight Per Pack 0.1152 lb Gross Weight per Pack Metric 11.52 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8537109150 Height 12.7000 in Height [Metric] 12.7000 cm Length 60.9600 in Length [Metric] 60.9600 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=513928446&lang=en-us Number Of Spaces 20 Phase 1 Returnable Y Substitute Product Catalog Number QO2175SB UNSPSC 39121101 UPC 11 78590160951 UPC 12 785901609513 Width 39.3700 in Width [Metric] 39.3700 cm Stock Status NORMALLY STOCKED Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | QO120M100PRB |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | QO120M100PRB |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 1901.50 |
| Gross Volume per Pack Metric | 31159.88 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight Per Pack | 0.1152 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 11.52 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8537109150 |
| Height | 12.7000 in |
| Height [Metric] | 12.7000 cm |
| Length | 60.9600 in |
| Length [Metric] | 60.9600 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=513928446&lang=en-us |
| Number Of Spaces | 20 |
| Phase | 1 |
| Returnable | Y |
| Substitute Product Catalog Number | QO2175SB |
| UNSPSC | 39121101 |
| UPC 11 | 78590160951 |
| UPC 12 | 785901609513 |
| Width | 39.3700 in |
| Width [Metric] | 39.3700 cm |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |