or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™ QO112M100PRB QO PLUG-ON NEUT LC N3R 1PH MB 240V 100A
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™ QO112M100PRB QO PLUG-ON NEUT LC N3R 1PH MB 240V 100A
SKU1130642
MFGR #QO112M100PRB
Call For Price
List: QO PLUG-ON NEUT LC N3R 1PH MB 240V 100A
QO PLUG-ON NEUT LC N3R 1PH MB 240V 100A
Alternate Catalog Number QO112M100PRB ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number QO112M100PRB Country of Origin US Currency USD Depth 4.5276 in Enclosure 3R EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 1601.60 Gross Volume per Pack Metric 26245.42 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight Per Pack 0.0680 lb Gross Weight per Pack Metric 6.80 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8537109150 Height 11.5000 in Height [Metric] 11.5000 cm Length 48.1000 in Length [Metric] 48.1000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=513928437&lang=en-us Number Of Spaces 12 Phase 1 Returnable Y Substitute Product Catalog Number QO2175SB Type Load Center UNSPSC 39121101 UPC 11 78590159653 UPC 12 785901596530 Width 37.5000 in Width [Metric] 37.5000 cm Stock Status NORMALLY STOCKED Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Interrupt Rating 22 kA
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | QO112M100PRB |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | QO112M100PRB |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Depth | 4.5276 in |
| Enclosure | 3R |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 1601.60 |
| Gross Volume per Pack Metric | 26245.42 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight Per Pack | 0.0680 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 6.80 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8537109150 |
| Height | 11.5000 in |
| Height [Metric] | 11.5000 cm |
| Length | 48.1000 in |
| Length [Metric] | 48.1000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=513928437&lang=en-us |
| Number Of Spaces | 12 |
| Phase | 1 |
| Returnable | Y |
| Substitute Product Catalog Number | QO2175SB |
| Type | Load Center |
| UNSPSC | 39121101 |
| UPC 11 | 78590159653 |
| UPC 12 | 785901596530 |
| Width | 37.5000 in |
| Width [Metric] | 37.5000 cm |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Interrupt Rating | 22 kA |