or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™ QO® PK4MB2HA Right Side Retaining Bracket Kit, For Use With QO™ Loadcenter and PK Circuit Breaker, 150 to 225 A
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™ QO® PK4MB2HA Right Side Retaining Bracket Kit, For Use With QO™ Loadcenter and PK Circuit Breaker, 150 to 225 A
SKU1206423
MFGR #PK4MB2HA
Call For Price
List: Square D™ QO® Retaining Bracket Kit, Right Side, For Use With: QO™ Loadcenter and PK Circuit Breaker, Specifications: 150 to 225 A
Square D™ QO® Retaining Bracket Kit, Right Side, For Use With: QO™ Loadcenter and PK Circuit Breaker, Specifications: 150 to 225 A
Alternate Catalog Number PK4MB2HA Application Load Centers ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number PK4MB2HA Circuit Breaker Type PK Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 19.35 Gross Volume per Pack Metric 317.09 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight Per Pack 0.6804 lb Gross Weight per Pack Metric 68.04 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 8538908160 Height 6.3500 in Height [Metric] 6.3500 cm Item Group 00167 Length 10.9220 in Length [Metric] 10.9220 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=359777&lang=en-us Returnable Y Sub Brand QO UNSPSC 39121101 UPC 11 78590130717 UPC 12 785901307174 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 4.5720 in Width [Metric] 4.5720 cm Stock Status NONSTOCK Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Type Circuit Breaker Retaining Kit LOAD CENTERS
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | PK4MB2HA |
| Application | Load Centers |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | PK4MB2HA |
| Circuit Breaker Type | PK |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 19.35 |
| Gross Volume per Pack Metric | 317.09 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight Per Pack | 0.6804 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 68.04 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538908160 |
| Height | 6.3500 in |
| Height [Metric] | 6.3500 cm |
| Item Group | 00167 |
| Length | 10.9220 in |
| Length [Metric] | 10.9220 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=359777&lang=en-us |
| Returnable | Y |
| Sub Brand | QO |
| UNSPSC | 39121101 |
| UPC 11 | 78590130717 |
| UPC 12 | 785901307174 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 4.5720 in |
| Width [Metric] | 4.5720 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Type | Circuit Breaker Retaining Kit |
| LOAD CENTERS |