or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™ QBPAF Handle Padlock Attachment, For Use With QO™ and QOB Series Miniature Circuit Breaker, 2/3-Pole, 3/0 AWG to 500 kcmil (Al/Cu), ON/OFF Locking Provision
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™ QBPAF Handle Padlock Attachment, For Use With QO™ and QOB Series Miniature Circuit Breaker, 2/3-Pole, 3/0 AWG to 500 kcmil (Al/Cu), ON/OFF Locking Provision
SKU145077
MFGR #QBPAF
Call For Price
List: Square D QBPAF CB HANDLE PADLOCK ATTACHMENT,2 and 3 Pole Circuit Breaker,Circuit Breaker Handle Padlock Attachment,NA,QO,UL Listed, CSA Certified, IEC Rated
Square D QBPAF CB HANDLE PADLOCK ATTACHMENT,2 and 3 Pole Circuit Breaker,Circuit Breaker Handle Padlock Attachment,NA,QO,UL Listed, CSA Certified, IEC Rated
Alternate Catalog Number QBPAF Application Standard ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number QBPAF Connection AWG 3/0...500 KCMIL 4 ALUMINIUM/COPPER Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 20.09 Gross Volume per Pack Metric 329.22 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight Per Pack 0.4990 lb Gross Weight per Pack Metric 49.90 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 8302498090 Height 1.2700 in Height [Metric] 1.2700 cm Item Group 01078 Length 20.8280 in Length [Metric] 20.8280 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=423262373&lang=en-us Returnable Y Standard UL LISTED, CSA CERTIFIED, IEC RATED Sub Brand QO Trip Type NA Type CIRCUIT BREAKER HANDLE PADLOCK ATTACHMENT UNSPSC 39121601 UPC 11 78590169125 UPC 12 785901691259 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 12.4460 in Width [Metric] 12.4460 cm Stock Status NORMALLY STOCKED Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Specifications 2/3-Pole, 3/0 AWG to 500 kcmil (Al/Cu), ON/OFF Locking Provision Suitable For Use With QO™ and QOB Series Miniature Circuit Breaker Standard 2 AND 3 POLE CIRCUIT BREAKER
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | QBPAF |
| Application | Standard |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | QBPAF |
| Connection | AWG 3/0...500 KCMIL 4 ALUMINIUM/COPPER |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 20.09 |
| Gross Volume per Pack Metric | 329.22 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight Per Pack | 0.4990 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 49.90 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8302498090 |
| Height | 1.2700 in |
| Height [Metric] | 1.2700 cm |
| Item Group | 01078 |
| Length | 20.8280 in |
| Length [Metric] | 20.8280 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=423262373&lang=en-us |
| Returnable | Y |
| Standard | UL LISTED, CSA CERTIFIED, IEC RATED |
| Sub Brand | QO |
| Trip Type | NA |
| Type | CIRCUIT BREAKER HANDLE PADLOCK ATTACHMENT |
| UNSPSC | 39121601 |
| UPC 11 | 78590169125 |
| UPC 12 | 785901691259 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 12.4460 in |
| Width [Metric] | 12.4460 cm |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Specifications | 2/3-Pole, 3/0 AWG to 500 kcmil (Al/Cu), ON/OFF Locking Provision |
| Suitable For Use With | QO™ and QOB Series Miniature Circuit Breaker |
| Standard |
| 2 AND 3 POLE CIRCUIT BREAKER |