or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™ Q2200MRBE, 7.64 in w x 4.76 in d x 23.39 in h, NEMA 3R nema rating
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™ Q2200MRBE, 7.64 in w x 4.76 in d x 23.39 in h, NEMA 3R nema rating
SKU1332471
MFGR #Q2200MRBE
Call For Price
List: Square D™ Q2200MRBE, 7.64 in Width, 4.76 in Depth, 23.39 in Height, NEMA 3R NEMA Rating
Square D™ Q2200MRBE, 7.64 in Width, 4.76 in Depth, 23.39 in Height, NEMA 3R NEMA Rating
Alternate Catalog Number Q2200MRBE ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number Q2200MRBE Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 0.0831 lb Gross Weight per Pack Metric 8.28 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536200020 Height [Metric] 60.7600 cm Length [Metric] 12.8500 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=521451043&lang=en-us Returnable Y UNSPSC 39121318 UPC 11 78590169566 UPC 12 785901695660 Width [Metric] 21.2900 cm Stock Status NONSTOCK Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Depth 4.76 in Height 25.4000 in Length 66.0400 in Width 25.4000 in Designed for reliability, safety, and easy installation Indoor NEMA type 1 and Outdoor NEMA type 3R options available Metallic and non-metallic enclosure options for various applications With toxic heavy metal free
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | Q2200MRBE |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | Q2200MRBE |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 0.0831 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 8.28 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536200020 |
| Height [Metric] | 60.7600 cm |
| Length [Metric] | 12.8500 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=521451043&lang=en-us |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 39121318 |
| UPC 11 | 78590169566 |
| UPC 12 | 785901695660 |
| Width [Metric] | 21.2900 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Depth | 4.76 in |
| Height | 25.4000 in |
| Length | 66.0400 in |
| Width | 25.4000 in |
| Designed for reliability, safety, and easy installation |
| Indoor NEMA type 1 and Outdoor NEMA type 3R options available |
| Metallic and non-metallic enclosure options for various applications |
| With toxic heavy metal free |