Square D™ PowerPact® EverLink BJF46125 Molded Case Circuit Breaker, 600Y/347 VAC, 125 A, 25/65/100 kA Interrupt, 4 Poles, LI/Thermal Magnetic Trip
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™
SKUPDW~12315000
MFGR #BJF46125
Square D™ PowerPact® EverLink Molded Case Circuit Breaker, 600Y/347 VAC, 125 A, 50/60 Hz, 25/65/100 kA Interrupt, B Frame, LI/Thermal Magnetic Trip, 1000 to 1500 A Trip, 4 Pole, Toggle Handle Actuator, Terminal Nut, 14 to 3/0 AWG Cu Wire, NEMA AB1/IP40 Enclosure, DIN Rail/Surface/Threaded Mount, -13 to 158 deg F, 5.39 in H x 4.25 in W x 3.15 in D, Gray
Alternate Catalog Number
BJF46125
Application
ARRA Compliant
N
Buy American Compliant
N
Catalog Number
BJF46125
Country of Origin
MX
Currency
EU RoHS Indicator
Y
Gross Weight Per Pack
0.0160 lb
Gross Weight per Pack Metric
1.60
Gross Weight UOM Metric
kg
Harmonization Tariff Schedule Code
Height
11.4300 in
Height [Metric]
11.4300 cm
Item Group
01132
Length
20.3200 in
Length [Metric]
20.3200 cm
Material Composition Declaration
https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=442590598&lang=en-us
Number Of Poles
4
Returnable
Y
UNSPSC
Width
12.7000 in