Square D™ I-Line™ II PowerPact™ PJD36225G Section Circuit Breaker Busway Plug-In Unit With Electronic Trip Unit, 600 VAC, 225 A, 3 Wires, J Frame
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™
SKUPDW~11758203
MFGR #PJD36225G
Square D™ I-Line™ II PowerPact™ Circuit Breaker Busway Plug-In Unit, Section, 600 VAC, 225 A Trip, 3 Wires, 3 ph, J Frame, 14 kA Interrupt
Alternate Catalog Number
PJD36225G
ARRA Compliant
N
Buy American Compliant
N
Catalog Number
PJD36225G
Country of Origin
US
Currency
EU RoHS Indicator
Y
Gross Weight Per Pack
0.1452 lb
Harmonization Tariff Schedule Code
Height
4613.3800 in
Item Group
20185
Length
4613.3800 in
Material Composition Declaration
https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=355045&lang=en-us
Phase
3 phase
Returnable
UNSPSC
Warranty Description
Contractual Warranty:18 months
Width
4618.0000 in