or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™ 29368 Wiring Cable Kit, For Use With Compact™ NS100 to 250, NS400 to 630 Circuit Breaker, 1.5 m Cable
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™ 29368 Wiring Cable Kit, For Use With Compact™ NS100 to 250, NS400 to 630 Circuit Breaker, 1.5 m Cable
SKUPDW~6661337
MFGR #29368
Call For Price
Square D™ Wiring Cable Kit, For Use With: Compact™ NS100 to 250, NS400 to 630 Circuit Breaker, 1.5 m Cable
Square D™ Wiring Cable Kit, For Use With: Compact™ NS100 to 250, NS400 to 630 Circuit Breaker, 1.5 m Cable
ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 29368 Country of Origin PL Currency USD EU RoHS Indicator N Gross Weight Per Pack 2.5580 lb Gross Weight per Pack Metric 256.00 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 8544429090 Height 7.0000 in Item Group 01078 Length 25.0000 in Returnable N UNSPSC 39121603 UPC 11 78590162806 UPC 12 785901628064 Width 22.0000 in Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Wiring cable between UA/BA and ACP/IVE
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 29368 |
| Country of Origin | PL |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | N |
| Gross Weight Per Pack | 2.5580 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 256.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8544429090 |
| Height | 7.0000 in |
| Item Group | 01078 |
| Length | 25.0000 in |
| Returnable | N |
| UNSPSC | 39121603 |
| UPC 11 | 78590162806 |
| UPC 12 | 785901628064 |
| Width | 22.0000 in |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Wiring cable between UA/BA and ACP/IVE |