or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™
Schneider Electric Square D™ NSYPMR3654 Metallic Multi-Purpose Perforated Telequick Mounting Plate, For Use With Thalassa PLS Insulating Modular Box, Steel
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™
Schneider Electric Square D™ NSYPMR3654 Metallic Multi-Purpose Perforated Telequick Mounting Plate, For Use With Thalassa PLS Insulating Modular Box, Steel
SKUPDW~13600644
MFGR #NSYPMR3654
$/ea
Schneider Electric Square D™ Mounting Plate, Metallic Multi-Purpose Perforated Telequick, For Use With: Thalassa PLS Insulating Modular Box, Steel, Galvanized, 360 mm H x 540 mm W Dimensions
Schneider Electric Square D™ Mounting Plate, Metallic Multi-Purpose Perforated Telequick, For Use With: Thalassa PLS Insulating Modular Box, Steel, Galvanized, 360 mm H x 540 mm W Dimensions
Alternate Catalog Number NSYPMR3654 ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number NSYPMR3654 Country of Origin FR Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 97.64 Gross Volume per Pack Metric 1600.03 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight Per Pack 0.0112 lb Gross Weight per Pack Metric 1.12 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8538908180 Height 1.0000 in Height [Metric] 1.0000 cm Length 50.5000 in Length [Metric] 50.5000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10177494&lang=en-us Returnable N UNSPSC 39121324 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 31.0000 in Width [Metric] 31.0000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Material GALVANISED STEEL
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | NSYPMR3654 |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | NSYPMR3654 |
| Country of Origin | FR |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 97.64 |
| Gross Volume per Pack Metric | 1600.03 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight Per Pack | 0.0112 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 1.12 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538908180 |
| Height | 1.0000 in |
| Height [Metric] | 1.0000 cm |
| Length | 50.5000 in |
| Length [Metric] | 50.5000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10177494&lang=en-us |
| Returnable | N |
| UNSPSC | 39121324 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 31.0000 in |
| Width [Metric] | 31.0000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Material | GALVANISED STEEL |