or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™
Schneider Electric Square D™ EMKA934553L001014X Electronic Energy Meter Kit, 100 A, LCD Display
Square D™
Schneider Electric Square D™ EMKA934553L001014X Electronic Energy Meter Kit, 100 A, LCD Display
SKUPDW~13030796
MFGR #EMKA934553L001014X
$/ea
Schneider Electric Square D™ Energy Meter Kit, Electronic, 100 A, LCD Display
Schneider Electric Square D™ Energy Meter Kit, Electronic, 100 A, LCD Display
Alternate Catalog Number EMKA934553L001014X Application Sub Billing, Multi-Tariff and Partial Meter Applications ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number EMKA934553L001014X Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 9.9500 lb Gross Weight per Pack Metric 4.51 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 9028300000 Height 8.58 in Height [Metric] 22.0000 cm Item Group 09775 Length 3.12 in Length [Metric] 8.0000 cm Returnable Y UNSPSC 41113643 UPC 11 78590108497 UPC 12 785901084976 Width 7.10 in Width [Metric] 18.2000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Sub Billing, Multi-Tariff and Partial Meter Applications
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | EMKA934553L001014X |
| Application | Sub Billing, Multi-Tariff and Partial Meter Applications |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | EMKA934553L001014X |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 9.9500 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 4.51 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 9028300000 |
| Height | 8.58 in |
| Height [Metric] | 22.0000 cm |
| Item Group | 09775 |
| Length | 3.12 in |
| Length [Metric] | 8.0000 cm |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 41113643 |
| UPC 11 | 78590108497 |
| UPC 12 | 785901084976 |
| Width | 7.10 in |
| Width [Metric] | 18.2000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Sub Billing, Multi-Tariff and Partial Meter Applications |