Schneider Electric NSYAEDS20TB Thalassa Screw, plastic
SKUPDW~13599276
MFGR #NSYAEDS20TB
Alternate Catalog Number
NSYAEDS20TB
Application
For THALASSA boxes with 20 mm cover hight, For Plastic screws for THALASSA boxes with 20 mm cover hight
ARRA Compliant
N
Buy American Compliant
N
Catalog Number
NSYAEDS20TB
Country of Origin
FR
Currency
EU RoHS Indicator
Y
Gross Volume Per Pack
61.02
Gross Volume per Pack Metric
Gross Volume UOM
CI
Gross Volume UOM Metric
cm3
Gross Weight Per Pack
0.2200 lb
Gross Weight per Pack Metric
22.00
Gross Weight UOM Metric
g
Harmonization Tariff Schedule Code
Height
2.0000 in
Height [Metric]
2.0000 cm
Length
12.0000 in
Length [Metric]
12.0000 cm
Material Composition Declaration
https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10177295&lang=en-us
Returnable
UNSPSC
Warranty Description
Contractual Warranty:18 months
Width
12.0000 in