or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™
Schneider Electric Multi 9™ MG26984 Front Mounting Kit, For Use With C60N Series Miniature Circuit Breaker, 2-Pole
Square D™
Schneider Electric Multi 9™ MG26984 Front Mounting Kit, For Use With C60N Series Miniature Circuit Breaker, 2-Pole
SKU98271
MFGR #MG26984
$/ea
Schneider Electric MG26984 MULTI 9 FRONT MOUNTING KIT 2P,Multi 9,UL Recognized and IEC Rated,front mounting C60N,mounting bracket
Schneider Electric MG26984 MULTI 9 FRONT MOUNTING KIT 2P,Multi 9,UL Recognized and IEC Rated,front mounting C60N,mounting bracket
Catalog Number MG26984 Country of Origin FR Currency USD Gross Weight Per Pack 0.8165 lb Gross Weight per Pack Metric 81.65 Gross Weight UOM Metric g Height 3.8100 in Item Group 00908 Length 7.6200 in Returnable Y Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantIEC RatedUL Listed UNSPSC 39121603 UPC 11 78590139233 UPC 12 785901392330 Width 5.8420 in Stock Status NONSTOCK Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Specifications 2-Pole Suitable For Use With C60N Series Miniature Circuit Breaker
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | MG26984 |
| Country of Origin | FR |
| Currency | USD |
| Gross Weight Per Pack | 0.8165 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 81.65 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Height | 3.8100 in |
| Item Group | 00908 |
| Length | 7.6200 in |
| Returnable | Y |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantIEC RatedUL Listed |
| UNSPSC | 39121603 |
| UPC 11 | 78590139233 |
| UPC 12 | 785901392330 |
| Width | 5.8420 in |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Specifications | 2-Pole |
| Suitable For Use With | C60N Series Miniature Circuit Breaker |