or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Schneider Electric Modicon® TCSCCN2FNX3SA Angled Female Bus Connecting Cable, 3 m L Cable, For Use With Modicon® TM7 IP67 Modular I/O System, CANopen Interface Block, M258 Logic Controller and LMC058/LMC078 Motion Controller
Custom_Product_Images_Illustration
Schneider Electric Modicon® TCSCCN2FNX3SA Angled Female Bus Connecting Cable, 3 m L Cable, For Use With Modicon® TM7 IP67 Modular I/O System, CANopen Interface Block, M258 Logic Controller and LMC058/LMC078 Motion Controller
SKUPDW~10066549
MFGR #TCSCCN2FNX3SA
$/ea
Schneider Electric Modicon® Bus Connecting Cable, Angled Female, 3 m Cable Length, For Use With: Modicon® TM7 IP67 Modular I/O System, CANopen Interface Block, M258 Logic Controller and LMC058/LMC078 Motion Controller
Schneider Electric Modicon® Bus Connecting Cable, Angled Female, 3 m Cable Length, For Use With: Modicon® TM7 IP67 Modular I/O System, CANopen Interface Block, M258 Logic Controller and LMC058/LMC078 Motion Controller
Alternate Catalog Number TCSCCN2FNX3SA Application CANopen interface I/O block;CANopen bus;Modicon TM7 ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number TCSCCN2FNX3SA Country of Origin PL Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 70.00 Gross Volume per Pack Metric 1147.09 Gross Weight Per Pack 1.9900 lb Gross Weight per Pack Metric 199.00 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 8544429090 Height 4.0000 in Height [Metric] 4.0000 cm Item Group 22532 Length 19.0000 in Length [Metric] 19.0000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=267904958&lang=en-us Returnable N Sub Brand MODICON Type CONNECTING CABLE UNSPSC 39122001 UPC 11 78590193985 UPC 12 785901939856 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 17.5000 in Width [Metric] 17.5000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric CANopen interface I/O block;CANopen bus;Modicon TM7 Flying lead M12 female - A coding - 5 ways - elbowed bus IN M12 flying lead female, a coding, 5 ways, straight bus in electrical connection
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | TCSCCN2FNX3SA |
| Application | CANopen interface I/O block;CANopen bus;Modicon TM7 |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | TCSCCN2FNX3SA |
| Country of Origin | PL |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 70.00 |
| Gross Volume per Pack Metric | 1147.09 |
| Gross Weight Per Pack | 1.9900 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 199.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8544429090 |
| Height | 4.0000 in |
| Height [Metric] | 4.0000 cm |
| Item Group | 22532 |
| Length | 19.0000 in |
| Length [Metric] | 19.0000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=267904958&lang=en-us |
| Returnable | N |
| Sub Brand | MODICON |
| Type | CONNECTING CABLE |
| UNSPSC | 39122001 |
| UPC 11 | 78590193985 |
| UPC 12 | 785901939856 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 17.5000 in |
| Width [Metric] | 17.5000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| CANopen interface I/O block;CANopen bus;Modicon TM7 |
| Flying lead M12 female - A coding - 5 ways - elbowed bus IN |
| M12 flying lead female, a coding, 5 ways, straight bus in electrical connection |