or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Schneider Electric METSEHDPM6S21WF Strip Power Logic, 480 VAC, 60 Hz
SKUPDW~13829520
MFGR #METSEHDPM6S21WF
$/ea
Schneider Electric, METSEHDPM6S21WF, Power Logic, Strip, 480 VAC, 60 Hz Frequency, +/- 1 % Accuracy, 3 ph, 8 GB Logging Memory
Schneider Electric, METSEHDPM6S21WF, Power Logic, Strip, 480 VAC, 60 Hz Frequency, +/- 1 % Accuracy, 3 ph, 8 GB Logging Memory
Alternate Catalog Number METSEHDPM6S21WF ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number METSEHDPM6S21WF Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 0.0120 lb Gross Weight per Pack Metric 1.20 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 9030390100 Height 20.3000 in Height [Metric] 20.3000 cm Length 66.0000 in Length [Metric] 66.0000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=526030013&lang=en-us Returnable N UNSPSC 41113708 Width 20.3000 in Width [Metric] 20.3000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | METSEHDPM6S21WF |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | METSEHDPM6S21WF |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 0.0120 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 1.20 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 9030390100 |
| Height | 20.3000 in |
| Height [Metric] | 20.3000 cm |
| Length | 66.0000 in |
| Length [Metric] | 66.0000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=526030013&lang=en-us |
| Returnable | N |
| UNSPSC | 41113708 |
| Width | 20.3000 in |
| Width [Metric] | 20.3000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |