Schneider Electric METSEHDPM400A30H PowerLogic Split core, 400 A primary, 600 V
SKUPDW~13829433
MFGR #METSEHDPM400A30H
Schneider Electric METSEHDPM400A30H, Split core, PowerLogic, 400 A Primary Current, 600 V, Plug-in Connection, -40 to 55 deg C
Alternate Catalog Number
METSEHDPM400A30H
ARRA Compliant
N
Buy American Compliant
N
Catalog Number
METSEHDPM400A30H
Country of Origin
US
Currency
EU RoHS Indicator
Y
Gross Weight UOM Metric
g
Harmonization Tariff Schedule Code
Height
22.8600 in
Height [Metric]
22.9000 cm
Length
35.5600 in
Length [Metric]
35.6000 cm
Material Composition Declaration
https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=533682364&lang=en-us
Returnable
UNSPSC
Width
22.8600 in