or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Schneider Electric ABLM1A12010 Modicon 1-Phase Modular Regulated Power Supply, 100 to 240 VAC Input, 12 VDC Output, 12 W Power Rating, 1 A, DIN Rail Mount
Custom_Product_Images_Illustration
Schneider Electric ABLM1A12010 Modicon 1-Phase Modular Regulated Power Supply, 100 to 240 VAC Input, 12 VDC Output, 12 W Power Rating, 1 A, DIN Rail Mount
SKUPDW~13827967
MFGR #ABLM1A12010
Call For Price
Schneider Electric Regulated Power Supply, 1-Phase Modular, Series: Modicon ABLM, 100 to 240 VAC Input, 12 VDC Output, 12 W Power, 1 A, 50/60 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, Plastic Case, 18 mm Width, 55.6 mm Depth, 91 mm Height
Schneider Electric Regulated Power Supply, 1-Phase Modular, Series: Modicon ABLM, 100 to 240 VAC Input, 12 VDC Output, 12 W Power, 1 A, 50/60 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, Plastic Case, 18 mm Width, 55.6 mm Depth, 91 mm Height
Alternate Catalog Number ABLM1A12010 Application Industrial Applications ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number ABLM1A12010 Country of Origin PH Currency USD Depth 2.189 in EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 23.33 Gross Volume per Pack Metric 382.31 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight Per Pack 1.1400 lb Gross Weight per Pack Metric 114.00 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 8504409510 Height 3.0000 in Height [Metric] 3.0000 cm Length 13.7000 in Length [Metric] 13.7000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=501114365&lang=en-us Returnable Y UNSPSC 39121004 UPC 11 78590169920 UPC 12 785901699200 Width 9.5000 in Width [Metric] 9.5000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Industrial Applications Without output voltage adjustment potentiometer
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | ABLM1A12010 |
| Application | Industrial Applications |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | ABLM1A12010 |
| Country of Origin | PH |
| Currency | USD |
| Depth | 2.189 in |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 23.33 |
| Gross Volume per Pack Metric | 382.31 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight Per Pack | 1.1400 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 114.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8504409510 |
| Height | 3.0000 in |
| Height [Metric] | 3.0000 cm |
| Length | 13.7000 in |
| Length [Metric] | 13.7000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=501114365&lang=en-us |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 39121004 |
| UPC 11 | 78590169920 |
| UPC 12 | 785901699200 |
| Width | 9.5000 in |
| Width [Metric] | 9.5000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Industrial Applications |
| Without output voltage adjustment potentiometer |