or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Schneider Electric 9001KXN100 30mm KX Legend Inser
SKU269094
MFGR #9001KXN100
Call For Price
List: Schneider Electric 9001KXN100 30mm KX Legend Insert
Schneider Electric 9001KXN100 30mm KX Legend Insert
Brand Square D™ Catalog Number 9001KXN100 Country of Origin US Currency USD Gross Weight Per Pack 0.0454 lb Gross Weight per Pack Metric 4.54 Gross Weight UOM Metric g Height 6.4520 in Item Group 21427 Length 16.3870 in Manufacturer Schneider Electric Operator Type 30 mm Pushbutton/Pilot Light Plate Shape Square Returnable N Series 9001KX Stock Status NONSTOCK Type Blank Standard UNSPSC 39122216 UPC 11 78590151349 UPC 12 785901513490 Width 2.5400 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Brand | Square D™ |
| Catalog Number | 9001KXN100 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Gross Weight Per Pack | 0.0454 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 4.54 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Height | 6.4520 in |
| Item Group | 21427 |
| Length | 16.3870 in |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Operator Type | 30 mm Pushbutton/Pilot Light |
| Plate Shape | Square |
| Returnable | N |
| Series | 9001KX |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Type | Blank Standard |
| UNSPSC | 39122216 |
| UPC 11 | 78590151349 |
| UPC 12 | 785901513490 |
| Width | 2.5400 in |