or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Schneider Electric 9001KM38LY 30MM LIGHT MODULE RE
SKU281098
MFGR #9001KM38LY
$/ea
Schneider Electric 9001KM38LY 30MM LIGHT MODULE RESIST 120V LED YELLOW,120 V,Direct,Harmony,LED (yellow),Light Module,Light module for illuminating 30mm control units
Schneider Electric 9001KM38LY 30MM LIGHT MODULE RESIST 120V LED YELLOW,120 V,Direct,Harmony,LED (yellow),Light Module,Light module for illuminating 30mm control units
Brand Square D™ Catalog Number 9001KM38LY Color Yellow Country of Origin MX Currency USD Dimensions 1.62 in H x 2.13 in W x 1.89 in D Gross Weight Per Pack 0.6804 lb Gross Weight per Pack Metric 68.04 Gross Weight UOM Metric g Height 4.5720 in Item Group 21435 Lamp Type LED Length 9.1440 in Manufacturer Schneider Electric Material Thermoplastic Polyester Mounting Type Direct Returnable Y Size 30 mm Stock Status NONSTOCK Terminal Type Screw/Clamp Type Standard UNSPSC 39121534 UPC 11 78590102931 UPC 12 785901029311 Voltage Rating 120 VAC//VDC Width 5.5880 in LED (yellow) Energy efficient, long life LED lamps Wide range of voltages from 24 to 600 V
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Brand | Square D™ |
| Catalog Number | 9001KM38LY |
| Color | Yellow |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| Dimensions | 1.62 in H x 2.13 in W x 1.89 in D |
| Gross Weight Per Pack | 0.6804 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 68.04 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Height | 4.5720 in |
| Item Group | 21435 |
| Lamp Type | LED |
| Length | 9.1440 in |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Material | Thermoplastic Polyester |
| Mounting Type | Direct |
| Returnable | Y |
| Size | 30 mm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Terminal Type | Screw/Clamp |
| Type | Standard |
| UNSPSC | 39121534 |
| UPC 11 | 78590102931 |
| UPC 12 | 785901029311 |
| Voltage Rating | 120 VAC//VDC |
| Width | 5.5880 in |
| LED (yellow) |
| Energy efficient, long life LED lamps |
| Wide range of voltages from 24 to 600 V |