or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Schneider Electric 9001C24 30MM LONG HANDLE FOR SE
SKU204180
MFGR #9001C24
Call For Price
List: Schneider Electric 9001C24 30MM LONG HANDLE FOR SELECTOR SW CLEAR,30mm Round,Clear,Clear,Gloved-Hand Knob,Harmony,Knob,Selector Switch
Schneider Electric 9001C24 30MM LONG HANDLE FOR SELECTOR SW CLEAR,30mm Round,Clear,Clear,Gloved-Hand Knob,Harmony,Knob,Selector Switch
Application SELECTOR SWITCH ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 9001C24 Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight per Pack Metric 18.14 Gross Weight UOM Metric g Height [Metric] 4.5720 cm Length [Metric] 6.0960 cm Type Gloved Long UNSPSC 39122216 UPC 11 78590123703 UPC 12 785901237037 Width [Metric] 5.0800 cm Stock Status NONSTOCK Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Suitable For Use With Harmony® Class 9001 30 mm Round Type K/SK Selector Switch and Metal Pushbutton Actuator GLOVED-HAND KNOB Color Clear Gross Volume Per Pack 8.64 Gross Volume per Pack Metric 141.58 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Harmonization Tariff Schedule Code 8538908180 Indicator CLEAR Item Group 21433 Returnable N Sub Brand HARMONY
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | SELECTOR SWITCH |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 9001C24 |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight per Pack Metric | 18.14 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Height [Metric] | 4.5720 cm |
| Length [Metric] | 6.0960 cm |
| Type | Gloved Long |
| UNSPSC | 39122216 |
| UPC 11 | 78590123703 |
| UPC 12 | 785901237037 |
| Width [Metric] | 5.0800 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Suitable For Use With | Harmony® Class 9001 30 mm Round Type K/SK Selector Switch and Metal Pushbutton |
| Actuator | GLOVED-HAND KNOB |
| Color | Clear |
| Gross Volume Per Pack | 8.64 |
| Gross Volume per Pack Metric | 141.58 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538908180 |
| Indicator | CLEAR |
| Item Group | 21433 |
| Returnable | N |
| Sub Brand | HARMONY |