or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
SQD VBO05S00 13130264 BT-4/ENC1 Enc
SKUPDW~11794934
MFGR #VBO05S00
$/ea
Schneider Electric,13130264 BT-4/ENC1 Encoder Module for PacNet,encoder interface module,encoder interface module
Schneider Electric,13130264 BT-4/ENC1 Encoder Module for PacNet,encoder interface module,encoder interface module
Alternate Catalog Number VBO05S00 ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number VBO05S00 Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 9.0200 lb Gross Weight per Pack Metric 906.00 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 8543906800 Height 11.0000 in Height [Metric] 10.2000 cm Item Group 18350 Length 28.0000 in Length [Metric] 26.5000 cm Returnable N UNSPSC 26111515 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 26.5000 in Width [Metric] 25.5000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Type Encoder interface module ENCODER INTERFACE MODULE
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | VBO05S00 |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | VBO05S00 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 9.0200 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 906.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8543906800 |
| Height | 11.0000 in |
| Height [Metric] | 10.2000 cm |
| Item Group | 18350 |
| Length | 28.0000 in |
| Length [Metric] | 26.5000 cm |
| Returnable | N |
| UNSPSC | 26111515 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 26.5000 in |
| Width [Metric] | 25.5000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Type | Encoder interface module |
| ENCODER INTERFACE MODULE |