or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Renu® RKG15-RE Snap-On Color Change Kit, For Use With Renu® REG15 15 A Tamper Resistant GFCI Receptacle, Red Delicious
Custom_Product_Images_Illustration
Renu® RKG15-RE Snap-On Color Change Kit, For Use With Renu® REG15 15 A Tamper Resistant GFCI Receptacle, Red Delicious
SKU1280282
MFGR #RKG15-RE
Your Cost: $3.72/ea
Renu® Color Change Kit, Snap-On, For Use With: Renu® REG15 15 A Tamper Resistant GFCI Receptacle, Red Delicious
Renu® Color Change Kit, Snap-On, For Use With: Renu® REG15 15 A Tamper Resistant GFCI Receptacle, Red Delicious
Application Residential and Commercial Applications ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number RKG15-RE Country of Origin CN Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 0.4100 lb Gross Weight per Pack Metric 0.02 Gross Weight UOM Metric kg Height [Metric] 0.6350 cm Length [Metric] 7.6200 cm UNSPSC 39121633 UPC 11 07847752976 UPC 12 078477529768 Width 4.00 in Width [Metric] 10.1600 cm Stock Status NONSTOCK Brand Leviton® Manufacturer Leviton Manufacturing Co., Inc. Type Snap-On Color Red Delicious Hazard Class N Sub Brand Renu Suitable For Use With Renu® REG15 15 A Tamper Resistant GFCI Receptacle
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | Residential and Commercial Applications |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | RKG15-RE |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 0.4100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.02 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height [Metric] | 0.6350 cm |
| Length [Metric] | 7.6200 cm |
| UNSPSC | 39121633 |
| UPC 11 | 07847752976 |
| UPC 12 | 078477529768 |
| Width | 4.00 in |
| Width [Metric] | 10.1600 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Leviton® |
| Manufacturer | Leviton Manufacturing Co., Inc. |
| Type | Snap-On |
| Color | Red Delicious |
| Hazard Class | N |
| Sub Brand | Renu |
| Suitable For Use With | Renu® REG15 15 A Tamper Resistant GFCI Receptacle |