or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Leviton® LevNet RF™ EnOcean® EnOcean® WST12-020 5-Wire Line Voltage Relay Receiver Module, 277 VAC, Threaded Mount
Custom_Product_Images_Illustration
Leviton® LevNet RF™ EnOcean® EnOcean® WST12-020 5-Wire Line Voltage Relay Receiver Module, 277 VAC, Threaded Mount
SKU1292083
MFGR #WST12-20
Your Cost: $124.23/ea
Leviton® LevNet RF™ EnOcean® EnOcean® Relay Receiver Module, 5-Wire Line Voltage, 277 VAC, 1 Channels, 3200 W, Threaded Mounting, -10 to 50 deg C
Leviton® LevNet RF™ EnOcean® EnOcean® Relay Receiver Module, 5-Wire Line Voltage, 277 VAC, 1 Channels, 3200 W, Threaded Mounting, -10 to 50 deg C
ARRA Compliant C Brand Leviton® Buy American Compliant C Catalog Number WST12-20 Contact Configuration NO/NC Country of Origin US Depth 19 in EU RoHS Indicator C Gross Weight per Pack Metric 0.16 Gross Weight UOM Metric kg Hazard Class N Height [Metric] 12.7000 cm Length [Metric] 7.6200 cm Manufacturer Leviton Manufacturing Co., Inc. Replaced Catalog Number WSP12-20 Standard CETL;CSA Certified (C22.214-05);ETL Listed;UL Listed (244A, 2043) Stock Status NONSTOCK Type Relay Receiver UNSPSC 39122331 UPC 11 07847753289 UPC 12 078477532898 Width 2.00 in Width [Metric] 5.0800 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Leviton® |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | WST12-20 |
| Contact Configuration | NO/NC |
| Country of Origin | US |
| Depth | 19 in |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.16 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Hazard Class | N |
| Height [Metric] | 12.7000 cm |
| Length [Metric] | 7.6200 cm |
| Manufacturer | Leviton Manufacturing Co., Inc. |
| Replaced Catalog Number | WSP12-20 |
| Standard | CETL;CSA Certified (C22.214-05);ETL Listed;UL Listed (244A, 2043) |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Type | Relay Receiver |
| UNSPSC | 39122331 |
| UPC 11 | 07847753289 |
| UPC 12 | 078477532898 |
| Width | 2.00 in |
| Width [Metric] | 5.0800 cm |