or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
B-Line 66120 G Lay-In Wireway With Knockouts, 120 in L 6 in H, Threaded Cover, Steel
Custom_Product_Images_Illustration
B-Line 66120 G Lay-In Wireway With Knockouts, 120 in L 6 in H, Threaded Cover, Steel
SKU917370
MFGR #66120 G
Your Cost: $381.98/ea
List: B-Line Lay-In Wireway, 120 in Length, 6 in Height, Threaded Cover, 39 Knockouts, NEMA 1, Steel, Gray, Acrylic Electro Coated/Painted
B-Line Lay-In Wireway, 120 in Length, 6 in Height, Threaded Cover, 39 Knockouts, NEMA 1, Steel, Gray, Acrylic Electro Coated/Painted
Alternate Catalog Number 78205110310 Catalog Number 66120 G Color Gray Country of Origin US Currency USD Finish Acrylic Electro Coated/Painted Gross Weight Per Pack 48.3500 lb Knockout Size 3/4 or 1/2 in, 1-1/4 or 1 in NEMA Rating NEMA 1/IP30 Number of Knockouts 78 Returnable Y Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL 870CSA C22.2 No. 26IEC 60529 Type Straight Section UNSPSC 39131710 UPC 11 78205110310 UPC 12 78205110310 Stock Status NONSTOCK Brand B-Line Manufacturer Eaton Cover Type Screw Height 6 in Length 120 in Material Steel Width 6 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 78205110310 |
| Catalog Number | 66120 G |
| Color | Gray |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Finish | Acrylic Electro Coated/Painted |
| Gross Weight Per Pack | 48.3500 lb |
| Knockout Size | 3/4 or 1/2 in, 1-1/4 or 1 in |
| NEMA Rating | NEMA 1/IP30 |
| Number of Knockouts | 78 |
| Returnable | Y |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL 870CSA C22.2 No. 26IEC 60529 |
| Type | Straight Section |
| UNSPSC | 39131710 |
| UPC 11 | 78205110310 |
| UPC 12 | 78205110310 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | B-Line |
| Manufacturer | Eaton |
| Cover Type | Screw |
| Height | 6 in |
| Length | 120 in |
| Material | Steel |
| Width | 6 in |