or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Fluke® C43 Soft Carrying Case, 3-1/4 in L x 7-1/2 in W x 12-1/2 in D, Vinyl
Custom_Product_Images_Illustration
Fluke® C43 Soft Carrying Case, 3-1/4 in L x 7-1/2 in W x 12-1/2 in D, Vinyl
SKU288868
MFGR #C43
$/ea
Fluke® Carrying Case, Soft, 3-1/4 in Length, 7-1/2 in Width, 12-1/2 in Depth, Vinyl, Yellow/Black, Resists: Weather
Fluke® Carrying Case, Soft, 3-1/4 in Length, 7-1/2 in Width, 12-1/2 in Depth, Vinyl, Yellow/Black, Resists: Weather
Alternate Catalog Number 1663230 Application For Fluke 40 Series Power Meters And I1000S, I3000S Large Current Clamps ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number C43 Construction Vinyl Exterior Country of Origin CN Currency USD Depth 3.5 in EU RoHS Indicator U Gross Weight Per Pack 1.0000 lb Gross Weight per Pack Metric 0.45 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 4202122020 Height 3.50 in Height [Metric] 8.8900 cm Included (1) Detachable 10 IN Handle And (1) Detachable 42 IN Shoulder Strap Length 12.50 in Length [Metric] 31.7500 cm Type Soft Carrying Case UNSPSC 53121705 UPC 11 09596913008 UPC 12 095969130080 Width 7.50 in Width [Metric] 19.0500 cm Stock Status NONSTOCK Brand Fluke® Manufacturer Fluke Corporation For Fluke 40 Series Power Meters And I1000S, I3000S Large Current Clamps Zippered carrying case with durable vinyl exterior; Inner front pocket with closure and two pockets to store test leads or small accessories; Companion case to Fluke 1520 tester and one touch network analyzers; Also ideal for Fluke 40 series power meters and i1000s, i3000s large current clamps
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 1663230 |
| Application | For Fluke 40 Series Power Meters And I1000S, I3000S Large Current Clamps |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | C43 |
| Construction | Vinyl Exterior |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| Depth | 3.5 in |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight Per Pack | 1.0000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.45 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 4202122020 |
| Height | 3.50 in |
| Height [Metric] | 8.8900 cm |
| Included | (1) Detachable 10 IN Handle And (1) Detachable 42 IN Shoulder Strap |
| Length | 12.50 in |
| Length [Metric] | 31.7500 cm |
| Type | Soft Carrying Case |
| UNSPSC | 53121705 |
| UPC 11 | 09596913008 |
| UPC 12 | 095969130080 |
| Width | 7.50 in |
| Width [Metric] | 19.0500 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Fluke® |
| Manufacturer | Fluke Corporation |
| For Fluke 40 Series Power Meters And I1000S, I3000S Large Current Clamps |
| Zippered carrying case with durable vinyl exterior; Inner front pocket with closure and two pockets to store test leads or small accessories; Companion case to Fluke 1520 tester and one touch network analyzers; Also ideal for Fluke 40 series power meters and i1000s, i3000s large current clamps |