or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Fluke® C280 Soft Carrying Case, 9 in L x 7-5/16 in W x 2-5/8 in D, Polyester
Custom_Product_Images_Illustration
Fluke® C280 Soft Carrying Case, 9 in L x 7-5/16 in W x 2-5/8 in D, Polyester
SKU503596
MFGR #C280
$/ea
Fluke® Carrying Case, Soft, 9 in Length, 7-5/16 in Width, 2-5/8 in Depth, Polyester, Yellow/Black, Resists: Weather
Fluke® Carrying Case, Soft, 9 in Length, 7-5/16 in Width, 2-5/8 in Depth, Polyester, Yellow/Black, Resists: Weather
Alternate Catalog Number 3182785 Application Carrying case ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number C280 Closure Type Zipper Color Black/Yellow Construction Polyester Country of Origin CN Currency USD Depth 14.57 in EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 1.6700 lb Gross Weight per Pack Metric 0.76 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 4205008000 Height 2.05 in Height [Metric] 5.2070 cm Length 15.75 in Length [Metric] 40.0050 cm Type Carrying Case UNSPSC 53121705 UPC 11 09596944380 UPC 12 095969443807 Width 8.15 in Width [Metric] 20.7010 cm Stock Status NONSTOCK Brand Fluke® Manufacturer Fluke Corporation Carrying case
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 3182785 |
| Application | Carrying case |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | C280 |
| Closure Type | Zipper |
| Color | Black/Yellow |
| Construction | Polyester |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| Depth | 14.57 in |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 1.6700 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.76 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 4205008000 |
| Height | 2.05 in |
| Height [Metric] | 5.2070 cm |
| Length | 15.75 in |
| Length [Metric] | 40.0050 cm |
| Type | Carrying Case |
| UNSPSC | 53121705 |
| UPC 11 | 09596944380 |
| UPC 12 | 095969443807 |
| Width | 8.15 in |
| Width [Metric] | 20.7010 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Fluke® |
| Manufacturer | Fluke Corporation |
| Carrying case |